TARİHÇE MİSYONUMUZ BÖLGE İLETİŞİM
down

Karaköy'ün Kalbinde

Karaköy’de kentleşmenin ilk izleri Bizans İmparatorluğu'na kadar uzanır, bu nedenle şehrin en tarihi ve önemli yerlerinden biridir. Halen İstanbul'un birbiri ile iç içe yaşayan farklı etnik kimliklere sahip nüfusu olan yoğun bir kentidir. İstanbul'un değişen tarihi dokusuna rağmen, kendi atmosferini sürdürmeyi başaran çok az sayıda ilçe var. Bunlardan biri olan Karaköy, antik çağlardan beri şehrin önemli semtlerinden biri olmuştur. Bugün binlerce insan, gün boyunca hem turistik hem de alışveriş yaparak bu güzel ilçede vakit geçiriyor. Sizde karaköy’ ün sokaklarında birbirinden lezzetli yemekler yiyebilir, sanat galerini gezebilir, hava karardıktan sonra arkadaşlarınızla güzel bir gece geçirebilirsiniz.

Ayrıca bu tarihi mahallede Haliç'in mükemmel dokusunu görebilir, farklı dönemlere ait yapılar ve mimari eserleri ziyaret edebilirsiniz.

small image medium image large image
small image

Misyonumuz

Istanbul gibi sosyal ve kültürel anlamda zengin bir şehrin en önemli parçalarından olan Karaköy son 10 yılda geçirdiği inanılmaz değişimle, hem şehrin sakinleri hem de turistler için vazgeçilmez bir nokta olmuştur. Karaköy’ ün yenilenen çehresine uygun, çevreye duyarlı, en üst düzeyde misafir memnuniyetini misafirlerine yaşatmak isteyen ve aynı zamanda bir sanat oteli olan Root Karaköy’ de enstelasyon çalışmalarında ödüllü Tamer Nakışçı ile mimari çalışmalarında da ödüllü mimar Sami Savatlı ile işbirliğinde bulunmuştur. Kapılarını açtığı 2021, Nisan ayından itibaren hizmet kalitesini bir üst noktaya çıkarmak için durmaksızın çalışmalarına devam etmektedir.

Bölge

Root Karaköy, tarihi yarımadanın hemen karşısında, Galata Köprüsü'nün yakınında ve aynı adı taşıyan ünlü Galata Kulesi'nin aşağısında yer almaktadır. Haliç kıyılarından Boğaz'a kadar uzanan bir alanda, sanat galerilerine, atölyelerine, barlara ve restoranlara yürüyerek sadece birkaç dakikada ulaşabilirsiniz. Tophane Tramvay Durağı sadece 50 metre uzaklıktadır ve tarihi Sultanahmet semtine, Sultanahmet'in (Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı) kalbindeki tüm önemli tarihi ve kültürel mekânlara kolay erişim imkânı sunmaktadır. Arkeoloji Müzesi, Tarihi Hipodrom, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, Galata Kulesi, Galataport, İstanbul Modern, Taksim ve İstiklal Caddesi'ne yakındır.

small image
REZERVASYON
GOOGLE 365